Archiwum - 9 grudnia 2015

linkologia.pl spis.pl

Popularna kostka Rubika została wynaleziona w 1975 roku przez Enro Rubika i szybko stała się bardzo znaną grą logiczną na całym świecie. Czasy jej największej świetności oczywiście już minęły, ale wciąż nie brakuje amatorów tej układanki, którzy stale trenują osiągnięcia dążąc do najszybszego wyniku. Układanie kostki Rubika może zniechęcać niektórych na samym początku, ale warto pamiętać, że sam wynalazca układał ją na początku przez... miesiąc!

Pierwsze kroki

Na początku wybieramy ulubiony kolor ściany i układamy ją w całości. Najlepiej jednocześnie układając całą ścianę dopasowywać najbliższe jej rzędy na sąsiednich ścianach. Sposobów, aby to zrobić jest wiele, jednak najlepiej kierować się własnymi pomysłami, dzięki czemu utwierdzimy się w przekonaniu jak proste może być ułożenie całej kostki.

Litera T

W kolejnym kroku układamy litery T na bokach ścianki, oczywiście nie zaburzając ułożonej już sekwencji. W tym przypadku też można się posiłkować schematami ściągniętymi z Internetu, przez co ułożenie całej kostki pójdzie nam szybciej i sprawniej.

Końcówka

Na końcu zajmujemy się ułożeniem dolnego krzyża oraz narożników. W gruncie rzeczy ostatnie kroki w układaniu kostki Rubika są najszybsze i najprzyjemniejsze.

Kostka Rubika dla najmłodszych

Dorośli często upatrują samych problemów w układaniu gier logicznych. Dzieci nie mają tego kłopotu i z łatwością uczą się nowych rzeczy, często bijąc rekordy osób dorosłych. Kostka Rubika dla dziecka to dobry pomysł na prezent dla naszej pociechy, która rozbudzi jego wyobraźnię przestrzenną i przyspieszy rozwój myślenia logicznego oraz zdolności manualnych. Więcej informacji znajdź tutaj

gosia321 : : kostka rubika, zabawy logiczne

Strona główna


Archiwum

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123