Komentarze: 0
Popularna kostka Rubika została wynaleziona w 1975 roku przez Enro Rubika i szybko stała się bardzo znaną grą logiczną na całym świecie. Czasy jej największej świetności oczywiście już minęły, ale wciąż nie brakuje amatorów tej układanki, którzy stale trenują osiągnięcia dążąc do najszybszego wyniku. Układanie kostki Rubika może zniechęcać niektórych na samym początku, ale warto pamiętać, że sam wynalazca układał ją na początku przez... miesiąc!
Pierwsze kroki
Na początku wybieramy ulubiony kolor ściany i układamy ją w całości. Najlepiej jednocześnie układając całą ścianę dopasowywać najbliższe jej rzędy na sąsiednich ścianach. Sposobów, aby to zrobić jest wiele, jednak najlepiej kierować się własnymi pomysłami, dzięki czemu utwierdzimy się w przekonaniu jak proste może być ułożenie całej kostki.
Litera T
W kolejnym kroku układamy litery T na bokach ścianki, oczywiście nie zaburzając ułożonej już sekwencji. W tym przypadku też można się posiłkować schematami ściągniętymi z Internetu, przez co ułożenie całej kostki pójdzie nam szybciej i sprawniej.
Końcówka
Na końcu zajmujemy się ułożeniem dolnego krzyża oraz narożników. W gruncie rzeczy ostatnie kroki w układaniu kostki Rubika są najszybsze i najprzyjemniejsze.
Kostka Rubika dla najmłodszych
Dorośli często upatrują samych problemów w układaniu gier logicznych. Dzieci nie mają tego kłopotu i z łatwością uczą się nowych rzeczy, często bijąc rekordy osób dorosłych. Kostka Rubika dla dziecka to dobry pomysł na prezent dla naszej pociechy, która rozbudzi jego wyobraźnię przestrzenną i przyspieszy rozwój myślenia logicznego oraz zdolności manualnych. Więcej informacji znajdź tutaj.